2007-574-mobr-24A.gif
2007–574-mobr-24A.gif • Autor: Respekt

2007-574-vobr-24A.jpg
Fotografie: Na tváři lehký punk, hluboký v srdci pop. • Autor: Respekt

Čtenář domácího hudebního tisku musel zhruba před třemi lety získat dojem, že Česká republika má v táborské skupině Sunshine rockové hvězdy globálního měřítka. Po letech strávených na nekonečných štacích po Evropě i Americe si pracovité kvarteto získalo na Západě jistou proslulost, a co je podstatnější, i náklonnost vlivných jmen hudebního průmyslu.

Novináři rádi zveličují, nicméně Sunshine tehdy opravdu stáli před velkou šancí stát se v novém století první českou kapelou známou ve světě.

Cesta do světových hitparád ale není pro kapelu ze střední Evropy tak jednoduchá a za oceánem natočená deska Moonshower and Razorblades se nakonec na americký trh nepodívala. V Česku se úspěch trestá závistí a neúspěch výsměchem, obojího si Sunshine už užili dost. Novinka Dreamer (Snílek) jim dává šanci přesvědčit zdejší posluchače o své výjimečnosti bez zbytečných berliček senzačních titulků.

Kdo přišel jen čumět?

Příběh Sunshine vypovídá hodně o našem hudebním průmyslu a jeho neschopnosti pracovat s nadějnými projekty. V polovině 90. let se talentovaná (tehdy ještě) trojice rozhodla obejít neflexibilní systém vydavatelských firem a pomalu si budovala status s pomocí opoziční hardcoreové scény existující mimo hranice států. Neúnavné koncertování přineslo brzy ovoce a jejich desky vyšly na proslulých nezávislých labelech, jako jsou bostonský Big Wheel…

200714-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 54 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200714-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 54 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte