2007-546-mobr-23scena-B.gif
2007–546-mobr-23scena-B.gif • Autor: Respekt

2007-546-vobr-23scena-B.jpg
Fotografie: Arcade Fire • Autor: Respekt

Noel Akchoté: So Lucky, Winter & Winter / 2HP

Kytaristovi, náchylnému k pokusům všeho druhu, se povedl jemný vtip. Ztišeně a o samotě si brnká dvacet hitů z repertoáru Kylie Minogue. Všechno pozlátko a velká aranžmá jsou pryč, zbývají melodie a snění o dlouhonohé Australance. Pro určitý typ posluchačů zcela neodolatelné album.

Pavel Z.: Kakofonie cesty, Guerilla Records

„Ještě něco tady řeknu v tuto chvíli…“ Básník a frontman DG 307 pokračuje v litaniích za doprovodu hypnotické skupiny. Krásná, pečlivá edice s překlady kompletních textů do angličtiny, francouzštiny a němčiny.

Arcade Fire: Neon Bible, Mercury

Sláva kanadské kapely z Montrealu se šíří lavinovitě, a nikoli bez důvodu. Arcade Fire vytvářejí velkou rockovou epiku s mnoha silnými detaily, mluví vážně a nejsou přitom směšní. Naplněné ambice stvrzuje přízeň Davida Bowieho nebo společné turné s U2. Průlomové album Funeral se u nás téměř neprodávalo, tentokrát už se skupiny chopil velký průmysl. Na síle hudby to nic nemění.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte