Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Scéna

Hudba

Koncerty vážné hudby i „přátelského undergroundu.“

Pražské premiéry, Rudolfinum, 24. 3.–1. 4.

Týdenní festival, který pořádá Česká filharmonie, má letos podtitul Zaostřeno na sever. Neotřelá hudba ze Skandinávie zazní každý den na dvou koncertech. Vystoupí i jedna z největších evropských hvězd dneška, finská skladatelka Kaija Saariaho, dále zakladatel norské elektronické hudby Arne Nordheim nebo nadstylová Maja Ratkje. Na programu je i nová hudba českých autorů (Ondřej Adámek, Petr Kotík, Ivan Kurz). Blíže o výjimečné akci na www.prazskepremiery.cz.

Islaja, Es a další: Přátelský underground z Finska, Roxy/NoD, Praha, 24. 3., 19.30 

Jarní trojkoncert festivalu Stimul představí čerstvou generaci finského lo-fi undergroundu, který má dnes světové renomé coby reprezentant „posttechnologické“ vlny. Šamanství i pop, elektronika vyráběná na koleně i hračky, psychedelie i minimal. Zhruba to prý představí songwriterka Islaja (spolupracovnice Sonic Youth), rituální slavnost zvuku Es a improvizující přátelé Kemialliset Ystävät, kteří spojují svět klubové elektroniky s nádechem rituálu a rockové nástroje s neokázale duchovními písněmi. Koncert se koná ve spolupráci s Febiofestem 2007, kde finští spiklenci představí svou filmovou tvorbu (23. 3.)

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte