mobrazek_332.gif
mobrazek_332.gif • Autor: Respekt

vobrazek_332.jpeg
Fotografie: Řekli mi to na webu. – Autor: ČTK, www.ctk.cz • Autor: ČTK

Malá příspěvková organizace ministerstva kultury jménem Divadelní ústav (www.divadlo.cz) si ve svém oboru vydobyla za léta existence respekt a nikdo se nedivil, když bývalý ministr Pavel Dostál automaticky prodloužil mandát jejímu řediteli Ondřeji Černému. Za jeho vedení instituce vzkvétala, pořádala výbornou světovou výstavu scénografie a její rozsáhlá knihovna i vlastní publikace nabývaly na věhlasu. Je tedy logické, že rozhodnutí nového ministra Vítězslava Jandáka o výměně Černého na začátku února vyvolalo velký údiv. Ale to ještě nic není proti informaci, která se objevila minulý týden. Jandák chce Divadelní ústav přesunout z Prahy do Brna. Spekuluje se dokonce o tom, že si v Brně už vyhlédl ředitele podle svého gusta: má to být bývalý vysoce kontroverzní šéf brněnského televizního studia, nyní starosta brněnské čtvrti Útěchov Zdeněk Drahoš.

Jak to dopadne

„O výběrovém řízení na šéfa Divadelního ústavu jsem se dozvěděl z webu ministerstva kultury,“ říká starosta Drahoš. Vzhledem k tomu, že na to měl pouze devět pracovních dní, což byla lhůta na doručení přihlášky, osvědčil mimořádný postřeh. Ale mohlo to být i trochu jinak. Drahoš a Jandák jsou staří přátelé. Populární herec pomáhal před dvěma lety nynějšímu starostovi s jeho volební kampaní v Útěchově. Včasnému echu nasvědčuje i fakt, že Drahoš, ačkoli není žádným divadelním…

v09.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v09.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte