Taxikáři bylo asi pětatřicet a na sedadle vedle něj ležel první díl Harryho Pottera. „Teď nám zavedli tichou vysílačku, tak si to můžu konečně přečíst,“ řekl. Na dvoukilometrové trase mi vylíčil, jak žije a co dělá: řídí taxík a věnuje se rodině. S Harrym Potterem neměl dlouho tu čest ani v kině. Manželka na to chodí do multiplexu s dcerami, ale on musí zatím pokaždé na něco kresleného, kluk je ještě malý. Na poslední díl Pottera šel ale sám, takže už je s ním doma řeč. V pondělí pojedou všichni do Jeseníků. V Krkonoších to sice s ubytováním celkem jde, ale vleky pro pět lidí… jsou tam prostě ceny pro Pražáky. V Jeseníkách se navíc dá najmout celý domeček. Cesta bude dlouhá, má napadnout třicet čísel.

Venku bylo zima, v autě teplo a do taxikářova vlídného hlasu znělo rádio. Jakýsi Jarda si přál, aby mu zahráli Depešáky. Moderátor ho napínal a řekl, že napřed zahraje něco pro Kláru: v dojímavém ploužáku si za doprovodu elektriky rocker připomínal, kterak si kdysi dal první pivo, a pak těch průšvihů. A taky jak po večerce při baterce svojí holce první dopis psal, a dnes už jeho šťastných sedmnáct dávno je pryč. Řidič se zatím vrátil z Jeseníků k Harrymu Potterovi: jeho manželka říká, že jinak člověk dneska děti ke knížkám nedostane. Ale to už byl čas vystoupit a tachometr ukazoval méně než u jiných taxikářů.

Venku vanul severák, sněžilo zleva doprava, telefon byl bez signálu a turistům mrzly uši. Čestný taxikář si únorovou Prahou odvážel…

v08.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v08.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte