Bělehrad se nyní snaží, aby získal co možná nejlepší obraz v Evropě a přinejmenším se vyrovnal Záhřebu. Zatímco se však Chorvati nedávno zbavili své největší překážky na cestě do EU tím, že ve Španělsku byl zatčen neblaze proslulý generál Ante Gotovina, největší ryby Srbů stále unikají spravedlnosti. K nim patří i někdejší velitel bosenskosrbské armády Ratko Mladič. Před týdnem se ale dostavil alespoň náznak úspěchu.

V pondělí se srbským úřadům podařilo zatknout bývalého člena Mladičovy ochranky Sašu Badnjara – právě proto, že Mladičovi pomáhal při skrývání se. Nebyl to úplně blesk z čistého nebe. V prosinci totiž srbský státní zástupce Vladimir Vukčevič varoval, že občané, kteří pomáhají stíhaným i podezřelým osobám na úniku před spravedlností, se sami vystaví trestnímu stíhání. Badnjar je od té doby už druhým zatčeným. Armáda navíc oznámila, že Mladič se až do roku 2002 skrýval v jejích objektech. Zdá se tedy, že při správně nastavené motivaci vyjde najevo více, než by leckdo očekával.

v07.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v07.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte