Petr Kvíčala: Povrch architektury, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha, 20. 9.–15. 10.

Vedoucí ateliéru malby na brněnské Fakultě výtvarných umění VUT se dočkal výstavy, která mapuje jeho malířské výlety do oblasti architektury. K jeho nejlepším realizacím tohoto typu patří úprava interiérů v brněnském divadle Reduta a nástropní malba v chemnitzké Deutsche Bundes Bank o ploše 150 metrů čtverečních.

Antonio Scaccabarozzi: Polietilene, Dům umění, České Budějovice, 21. 9.–22. 10.

Další výstava, která zapadá do programu zasvěceného minimalismu a geometrismu českobudějovické galerie. Italský výtvarník u nás dosud nevystavoval, na jihu Čech se prezentuje objekty vystříhanými z polyetylenu.

Andrej Bělocvětov (1923–1997), Galerie kritiků, Praha, 15. 9.–7. 10.

Žižkovský rodák s (nejen) ruskými kořeny, zběhlík z pražské Akademie, přítel Josefa Sudka, člen skupiny Máj 57, obdivovatel Jacksona Pollocka a celoživotní samorost. Takový byl Andrej Bělocvětov, polozapomenutý výtvarník, jehož vrchol tvorby spadá do 60. let.

Hana Jakrlová: Broumovsko – paměť srdce, Goethe-Institut, Praha, 14. 9.–14. 10.

Dokumentární fotografie vystudované architektky ukazují broumovskou krajinu, která patří i se svými svéráznými obyvateli k nejoriginálnějším územím českého pohraničí.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte