Nedávná členka představenstva České konsolidační agentury Radka Kafková, obviněná před šesti týdny z korupčního jednání, konečně promluvila k veřejnosti. Přes svého advokáta vzkázala minulý týden z vazby, že je nevinná, nemá prý sice pocit, že by její zatčení mělo nějaký politický motiv, to spíš prý neúspěšná protikorupční služba potřebovala vykázat nějakou činnost. I nedávné mediální zmínky o agentuře jsou spojeny se jménem Kafkové. Společnost Image Alpha na ni podala před třemi týdny trestní oznámení, že jako členka představenstva agentury poškodila firmu v transakci, v níž jde o jedenáct miliard korun. Kafková v tom ale není sama, odpovědnost v těchto i dalších případech nesou politici i představitelé agentury, přes kterou proteklo za pět let její existence přes tři sta miliard korun.

Nevypadalo to podezřele

„Prodej pohledávky, za který jsem obviněna, byl zcela standardní, vyjadřovala se k němu dozorčí rada. Vyhodnocení nabídek jsem se vůbec neúčastnila a fakticky jsem nebyla zapojena do rozhodovacího procesu. Nic jsem neovlivňovala a žádný úplatek jsem nepřijala,“ vzkazuje Kafková. Trochu suverenity si může zřejmě dovolit. Vyšetřování jejího případu, zdá se, zatím nikam nepokročilo, určitě ne směrem, který sliboval počátkem srpna šéf protikorupční policie Miloslav Brych. „Budou následovat další obvinění lidí z konsolidační agentury,“ tvrdil tehdy Brych. Od té doby byl zatčen v případu Kafková jeden soukromý podnikatel a…

200638-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200638-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2823

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte