V kupé rychlíku Praha–Brno nás sedí pět a dobře oblečený čtyřicátník baví své dva kamarády anekdotami: „Potkají se dva známí: No teda, ta dovolená u moře byla hrozná, vedro, okradli nás, manželku znásilnili… – A kam pojedete příště? – Já ještě nevím. Ale žena chce znovu k moři.“ Trojice se směje, ohromný vtip. A jako šitý na míru naší cestě. Představa, že se ženě znásilnění vlastně líbí, případně si za něj přinejmenším může tak trochu sama, totiž u nás neexistuje jen ve vtipech. Vyznávají ji, alespoň v Brně určitě, i žalobci a soudci.

Hrozná ostuda

Rozsudek, jímž teď v létě brněnský soudce Aleš Dufek potrestal pachatele znásilnění, musel překvapit všechny, kdo o tu zprávu v hlavních denících zakopli. Násilník, který na útěku od oběti navíc najížděl autem na sbíhající se policisty a jednoho z nich zranil, totiž v souhrnu za oba zločiny dostal – podmínku. „Působil na mě dojmem, že už něco takového nikdy neudělá,“ vysvětluje svou mírnost soudce Dufek. Těžko ovšem říci, jak ke svému přesvědčení došel. Pachatel, úředník chomutovské radnice a bývalý náměstek tamního policejního ředitele Vladimír Záruba totiž během celého procesu neprojevil nad svým činem lítost a trval na tom, že šlo o normální byznys: prostě si koupil prostitutku a chtěl, co mu patřilo. Pro oběť to však úplně normální nebylo. Stanislava Bongilajová (25) šla sice s usedlým čtyřicátníkem zpočátku dobrovolně, když pak ale odmítla provádět…

200629-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200629-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte