Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Laskavý bin Ládin

Usáma bin Ládin žije, pečlivě sleduje dění a je stále nejvyšším velitelem mezinárodní islamistické teroristické sítě al-Káida.

2006-885-mobr-12A-ucho2.gif
2006–885-mobr-12A-ucho2.gif • Autor: Respekt

2006-885-vobr-12A-ucho2.jpg
Fotografie: Moussaouiho prý osobně nevybral. – Autor: Archiv • Autor: Respekt

Usáma bin Ládin žije, pečlivě sleduje dění a je stále nejvyšším velitelem mezinárodní islamistické teroristické sítě al-Káida. To je podle analytiků hlavním sdělením nejnovějšího – letos již třetího – poselství stále nepolapeného strůjce teroristických útoků na západní civilisty.

Bin Ládin svou nejnovější zvukovou nahrávku zveřejnil minulé úterý na webové stránce obvykle využívané al-Káidou. Tvrdí v ní, že nedávno v Americe k doživotí odsouzený „dvacátý únosce“ Moussaoui je nevinný, protože výběr teroristů určených k útoku na New York a Washington prováděl bin Ládin osobně a dotyčný mezi nimi nebyl. Stejně tak se teroristický vůdce laskavě zastává stovek lidí zadržovaných na americké základně Guantánamo, z nichž podle něj mají skutečnou spojitost s teroristickými útoky pouze dva.

Usáma bin Ládin se ještě nikdy takto otevřeně nepřihlásil ke své účasti na útocích z 11. září 2001. Jeho hlas byl v poslední době zastíněn novou generací vůdců operujících v Iráku, z nichž nejvýraznějším se stal Músab Zarkáví.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jiří Sobota

redaktor, zahraničí

sobota2
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1548
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte