2006-805-mobr-06OBAL10let.gif
2006–805-mobr-06OBAL10let.gif • Autor: Respekt

2006-805-vobr-06OBAL10let.jpg
Fotografie: Obálka Respekt 20/96 – Autor: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

Až si zase bude někdo naříkat, že letos je všechno horší než před rokem, měl by si přečíst deset let starý Respekt. Při nahlédnutí do článku Punk bude brzy mrtvý by si musel říct, že se společnost vydala sedmimílovými kroky k západní civilizaci. Článek popisoval zásah policejního komanda v pražském klubu Propast, kde policie návštěvníky naházela na zem, přimáčkla jim k hlavám samopaly, aby pak našla jen tři cigarety marihuany. Prý tam mělo být centrum výrobců drog. Sedm lidí muselo nastoupit neschopenku a jedna dívka dostala tonfou do hlavy takovou ránu, že potřebovala sádrový krunýř.

Případ nenabral takový spád jako letos s Kateřinou Jacques, kdy byli potrestáni zasahující policisté i jejich šéfové. Nikdo z policie nebyl hnán k odpovědnosti, záhadně zmizely důkazy. „Z akce totiž neexistuje videozáznam: v jedné z kamer prý došly baterky a druhá filmovala jenom strop. ‚Kameraman byl totální amatér,‘ omlouval informační nouzi policejní prezident,“ psal tehdy Respekt.

Pozornost si zasloužilo i nové vydání dětské knihy od Bohumila Říhy Honzíkova cesta, která popisuje návštěvu malého chlapce na venkově na konci padesátých let. Protože šlo o knihu poplatnou době a stála na obdivu kolektivismu a budování JZD, rozhodl se vydavatel v roce 1996 všechny inkriminované výrazy vyškrtat: „V původním vydání se hrdina ptá babičky, jak rozeznává vejce: ‚A babi,‘ ptal…

200620-vobr-01obalkaVelka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200620-vobr-01obalkaVelka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte