Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

Dopis z vyšetřovací vazby

Chci Vám poděkovat za článek Co ukradl náměstek Forman (tedy já, že…) z č. 46/2005. Z toho, co se mi zde ve vyšetřovací vazbě dostává se zpožděním do ruky, je to asi jediný text, který se snaží o více než pouhé opisování sdělení ČTK, potažmo o to, co článek v Právu z 5. 11. (s podivuhodným autorstvím pana či paní „vlastní zpráva“). Nevím, co teď vlastně smím a nesmím sdělovat, takže se pro tuto chvíli omezím jen na konstatování, že jsem opravdu nic neukradl a také nikdy ukrást nemínil. Právě naopak. Dokonce i v době, kdy už jsem neměl vůbec žádné pravomoci (od září 2004), jsem se opakovaně a opakovaně snažil přivést odpovědné pracovníky Ministerstva pro místní rozvoj ČR k tomu, aby také podepsali darovací smlouvu, kterou měl majetek, o nějž jde (tedy nová a. s. Regionální fondy), přejít do vlastnictví tohoto úřadu. Prosil jsem, apeloval, mnohokrát informoval, ústně i písemně, ale bez efektu. Příslušná smlouva přitom byla na stole již koncem října 2004 a ze strany dárcovské již podepsaná, chyběl jen podpis obdarovaného, tedy MMR ČR.

To, že nyní pobývám ve vazbě s velmi vážným obviněním, je pro mne opravdu drsným vystřízlivěním. Než jsem totiž mohl onu smlouvu předložit, musel jsem spolu s mými spolupracovníky překonat hory nepřehledných letitých smluv a dodatků, dešifrovat desítky finančních operací z let 1994–2003, napravit pozůstatky právního a…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v48.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.