Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Třikrát na okraj

mobrazek_1523.jpeg
mobrazek_1523.jpeg • Autor: Respekt

vobrazek_1523.jpeg
Fotografie: Dnes liberalismus, zítra uvidíme. (P. Mandelson.) Foto Profimedia.cz / AFP • Autor: Respekt

O zahraničních investorech se v Česku často mluví v souvislosti s porušováním práv zaměstnanců. Naposledy byl ze zastrašování odborářů obviněn řetězec Plus Discount. Trochu jiný pohled přináší studie univerzity v Brémách vypracovaná spolu s českými, slovenskými a polskými badateli. Podle zjištění sociologů sice většina dceřinných firem zahraničních společností nepřináší do nové země svůj model vztahů mezi zaměstnavateli a zaměstnanci (ať už jde o smlouvy či jednání s odbory), ale na druhou stranu se zahraniční manažeři snaží se svými zaměstnanci jednat a slušně se dohodnout. Situace ve většině podniků je prý dokonce lepší, než byla před příchodem zahraničního investora. No vida, a to by si člověk z novinových zpráv málem myslel, že cizí investoři jednají s Čechy i s dalšími Východoevropany jako s bezprávnou pracovní silou z rozvojových zemí.Proti mánii neustále se ptát zákazníků na jejich spokojenost vystoupil komentátor Financial Times Richard Tomkins. Společnosti se podle něj dotazováním klientů snaží zjistit, zda je při prezentování svých výsledků, tedy dobrých služeb pro zákazníky, zaměstnanci nepodvádějí. A dobré firmy jako Amazon či Starbucks prý takové ankety prostě nepotřebují, výsledek poznají na tržbách. Pokud jsou totiž zákazníci nespokojeni, odcházejí ke konkurenci a naopak. To byla trefa do černého i střelba do vlastních řad. Jeden čtenář totiž…

v37.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v37.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte