mobrazek_1520.gif
mobrazek_1520.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1520.jpeg
Fotografie: Radnice doporučuje: Přijďte si vydělat! Foto Ludvík Hradilek • Autor: Respekt

U brněnského nádraží zastavuje oranžová tramvaj s velkým reklamním nápisem na karoserii: „Práce: www.lipstick.cz.“ Nikdo z cestujících si černého písma nevšímá, ale mladá žena s lehkým kočárkem s úžasem zírá na velká písmena a zapomíná nastupovat. „No to snad ne! Tahle firma přece podniká na internetu s pornografií a erotikou!“ Kateřinu Szczepaníkovou nábor k prodejnému sexu na městských reklamních plochách tak rozhořčil, že se kvůli němu vydala na válečnou stezku.

On ji vidí, ona jeho ne

„Chceš vypadat jako já? Vydělávat 1000 korun denně? Zavolej!“ verbuje reklama s fotografií spoře oblečené dívky, umístěné nad okny ve většině brněnských tramvají. Hlas na inzerovaném čísle nechce říct, v čem práce spočívá, ale nabízí schůzku. V podkrovním bytě činžáku nedaleko centra pak na zájemce čeká nenápadná firma Eurolive. Na zazvonění otvírá drobná, civilně oblečená dívka s drdůlkem. „Hledáme děvčata kolem dvacítky, ale podívat se k nám může úplně každý, jen vstupte,“ zve slečna Jitka s milým úsměvem. „Tady jsou pokojíčky, kde právě děvčata pracují. Uvidíte je na obrazovce počítače,“ ukazuje sympatická manažerka na dvoje zavřené bílé dveře a prochází světlou, sanitárně působící chodbou do své jednoduše zařízené kanceláře. „Na inzeráty odpoví asi deset děvčat týdně, z nich přijmu tak tři. Všechny vědí, o jakou práci jde.…

v37.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v37.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte