Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Náš Bushův problém

Ještě nikdy na tom nebyl „ředitel planety“ George Bush tak špatně jako teď. Nedaří se. A události kolem Katriny jeho černou sérii jen podtrhly. Skutečné účty si se svým prezidentem budou vyřizovat samozřejmě Američané, i pro obyvatele v Evropě mají ale jeho nezdary důležité poselství.

mobrazek_1511.gif
mobrazek_1511.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1511.jpeg
Fotografie: Clinton už tady byl? (George Bush na návštěvě jedné z postižených rodin v Mississippi.) Foto Profimedia.cz / AFP • Autor: Respekt

Ještě nikdy na tom nebyl „ředitel planety“ George Bush tak špatně jako teď. Nedaří se. A události kolem Katriny jeho černou sérii jen podtrhly. Skutečné účty si se svým prezidentem budou vyřizovat samozřejmě Američané, i pro obyvatele v Evropě mají ale jeho nezdary důležité poselství.

Vzpomínka na Johnsona

Popularita prezidenta Bushe klesala minulý měsíc ve Spojených státech snad každým dnem. Stejně jako celková společenská nálada. Prezident, který po útocích na New York a Washington 11. září 2001 dokázal zemi sjednotit a ráznými vojenskými akcemi i ochránit od dalšího terorismu, se už dlouho nemůže pochlubit žádným výrazným úspěchem. Počet obětí v řadách amerických vojáků v Afghánistánu je nejvyšší od porážky Tálibánu. Bin Ládin, jeho dvojka Zavahrí a nová „hvězda“ al-Káidy, Jordánec Zarkáví, jsou na svobodě a přitažlivost ideologie radikálního islámu v řadách mladých muslimů zůstává stále hodně veliká.

Počet padlých amerických vojáků v Iráku se pomalu, ale jistě blíží k smutné hranici dvou tisícovek a v amerických médiích dostala v době okurkové sezóny mimořádný prostor demonstrující matka jednoho z nich Cindy Sheehanová, která se na protest proti americkému angažmá utábořila přímo před prezidentovým rančem v Texasu. Situaci nepomohlo ani prohlášení ministra obrany Rumsfelda, že ozbrojenému odporu teroristů docházejí síly: každý Američan se může…

v37.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v37.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte