Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Civilizace

Kaleidoskop

mobrazek_1547.gif
mobrazek_1547.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1547.jpeg
Fotografie: Komu prospějí obecní wi-fi sítě? Foto archiv • Autor: Respekt

Od prvního září jsou k dostání na českých poštách – zatím jen na několika pobočkách ve velkých městech, ale to se má zlepšit – takzvané kvalifikované certifikáty elektronického podpisu. A co je důležitější, konečně budou za přijatelnou cenu, kolem dvou stovek. Měli byste si jít hned jeden koupit? Ne. Elektronický podpis má totiž u nás pramalé využití. Možná by se občas hodil na podepsaní e-mailu, aby bylo jeho autorství nezpochybnitelné, ale to běžný člověk potřebuje zřídka, a když už, stačí na to i certifikát kteréhokoli solidního veřejně přístupného systému, jichž existuje dostatek a zdarma. Státem schválený certifikát je potřeba jen ke komunikaci s českými úřady, a s těmi zatím skoro není elektronicky o čem komunikovat, ač se nám ministerstvo informatiky snaží namluvit opak. Přesto je vydávání certifikátů na poštách dobrý krok dobrým směrem – k efektivnější a levnější veřejné správě. Ale je to jen A, za kterým musí následovat B: skutečné služby e-governmentu. Značně zde mohou pomoci banky a jiné instituce, usoudí-li, že teď je ta pravá chvíle vyrukovat se službami postavenými na stejném elektronickém podpisu, jaký vydává a používá stát.Průzkum americké firmy Risk Control Strategies ukázal, že viry a další problémový software stahují zaměstnanci do podnikových sítí často (asi ve čtvrtině případů) nikoli omylem, ale zcela vědomě a záměrně ve snaze…

v37.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v37.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte