Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Scéna

Co se děje ve světě

Pokud byste chtěli vystopovat na letošním benátském filmovém festivalu nějakou zásadní změnu ve světové kinematografii, asi byste odešli s nepořízenou. Podivně se mění jen svět kolem nás: dostat se do kina na festivalové představení letos znamenalo procházet dennodenně bezpečnostními kontrolami jako na letišti. „Bezpečnost především“ nebylo jen heslem, které pronásledovalo organizátory v obavě z teroristické hrozby a možného útoku na festivalová kina. Drželi se ho zřejmě i při sestavování programu, když sázeli na osvědčená jména jako Manoel de Oliveira, Patrice Chéreau, Philippe Garrel nebo Stanley Kwan.

Ještě větší sázkou na jistotu byly snímky s hvězdným obsazením, jejichž protagonisté měli dodat lesk večerním galapředstavením. A protože opravdové hvězdy jsou dnes prakticky jen v Hollywoodu, není divu, že vedle několika velkých mimosoutěžních premiér bylo v hlavní soutěži hned šest amerických produkcí. Těžko ale spílat řediteli festivalu Marcu Müllerovi a zasazovat se za ochranu „opravdového umění“ anebo alespoň evropských kulturních hodnot, když musí člověk nakonec konstatovat, že až na výjimky patřily právě americké snímky v letošním mdlém klání o benátského Zlatého lva k těm pozitivnějším zážitkům. Kdyby nic jiného, dokázaly nadchnout alespoň skvělými hereckými výkony.

V přepisu divadelní hry Davida Auburna Důkaz v režii Angličana Johna Maddena exceluje Gwyneth Paltrowová jako dcera bývalého matematického génia, která bojuje s…

v37.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v37.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte