Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Minulý týden

Minulý týden

Fotografie: Kresba: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt
Fotografie: Kresba: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

Za účasti českých zástupců začal v Bruselu boj o rozpočet Evropské unie na léta 2007–13. Poslanci vrátili do kalendáře Mezinárodní den žen. Na prahu druhého kola reformy veřejných rozpočtů se vládní koalice dohodla, že nezdraží vodné a vstupenky na kulturu. Počet lidí bez práce dosáhl 570 tisíc. Konečně! Plakat pro tebe nebudem, vzkázali fanoušci detroitského hokejového týmu českému bohu Dominiku Haškovi poté, co oznámil, že kvůli problémům s třísly už tuto sezónu opravdu nebude dál chytat, a uvolní místo brankáři Curtisu Josephovi. Začaly jarní prázdniny. Kolumbie zrušila víza pro české občany. U příležitosti dvoustého výročí smrti Immanuela Kanta moderoval prezident Václav Klaus v Národním domě na Vinohradech debatu členů svého Centra pro ekonomiku a politiku o tom, co tento filozof přinesl lidstvu. Plzeňská zoo uspořádala pro zájemce setkání s velkými kočkovitými šelmami. Akcie na pražské burze posílily na desetileté maximum. Osvobozujícím rozsudkem skončil v Brně proces s bývalým pohraničníkem Josefem Mlčouškem podezřelým z toho, že v roce 1967 vytrvalou palbou ze samopalu zavraždil dvacetiletého mládence z NDR, který se pokusil přeplavat přes Dunaj do Rakouska; soud dospěl k závěru, že nelze vyloučit, že oběť si za svou smrt může sama tím, že vběhla do cesty některé z Mlčouškem vypálených a od terénu odražených kulek. Jsem absolutně nevinen, střílel jsem vždycky jenom před…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v08.gif

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.