Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Scéna

Film

Fotografie: Záběr z filmu Porota. Repro: Respekt • Autor: Respekt
Fotografie: Záběr z filmu Porota. Repro: Respekt • Autor: Respekt

Samotáři na severský způsob – tak bychom mohli charakterizovat norský snímek Kámoš, který má českou premiéru tento čtvrtek. Tvůrci film inzerují slovy „o mladých pro mladé“ a tomuto záměru odpovídá i svižný spád a vtipné dialogy. Čtyřiadvacetiletý Kristoffer se živí instalováním billboardů a jeho svět se zhroutí, když ho opustí přítelkyně Elisabeth. Štěstí ho však potká jinde: videodeníky, které si Kristoffer natáčí, se totiž dostanou do rukou producentovi televizní stanice TV2 a ten je zařadí do vysílání populární show Karsten Tonight. Mladík má úspěch, ale přichází o soukromí a kamarádi navíc zrovna nejásají, když se vidí večer na obrazovce.

Dílčí příběhy ze života mladých lidí ve filmu nepřinášejí nic převratného, jen obvyklé trampoty s partnery, strach z rodičovství a tápání, co si počít se životem.

•••

Kdo má rád dramata ze soudní síně, neměl by si nechat ujít hollywoodský film Porota s Dustinem Hoffmanem a Genem Hackmanem v hlavních rolích. Neworleanská vdova Celesta, jejíž manžel se připletl do cesty šílenému zabijákovi, se rozhodne žádat spravedlnost po americku a zažaluje zbrojařskou firmu o odstupné. Najme si inteligentního a čestného právníka Wendella Rohra, který se má utkat s všehoschopným šéfem zbrojovky Rankinem Fitchem. Je jasné, že v ošemetném sporu bude mít hlavní slovo porota, proto se ji oba pánové snaží po svém manipulovat. Film…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v07.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.