0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Scéna7. 2. 20042 minuty

Film

Fotografie: Záběr z filmu Porota. Repro: Respekt • Autor: Respekt
Fotografie: Záběr z filmu Porota. Repro: Respekt • Autor: Respekt

Samotáři na severský způsob – tak bychom mohli charakterizovat norský snímek Kámoš, který má českou premiéru tento čtvrtek. Tvůrci film inzerují slovy „o mladých pro mladé“ a tomuto záměru odpovídá i svižný spád a vtipné dialogy. Čtyřiadvacetiletý Kristoffer se živí instalováním billboardů a jeho svět se zhroutí, když ho opustí přítelkyně Elisabeth. Štěstí ho však potká jinde: videodeníky, které si Kristoffer natáčí, se totiž dostanou do rukou producentovi televizní stanice TV2 a ten je zařadí do vysílání populární show Karsten Tonight. Mladík má úspěch, ale přichází o soukromí a kamarádi navíc zrovna nejásají, když se vidí večer na obrazovce.

Dílčí příběhy ze života mladých lidí ve filmu nepřinášejí nic převratného, jen obvyklé trampoty s partnery, strach z rodičovství a tápání, co si počít se životem.

Reklama

•••

Kdo má rád dramata ze soudní síně, neměl by si nechat ujít hollywoodský film Porota s Dustinem Hoffmanem a Genem Hackmanem v hlavních rolích. Neworleanská vdova Celesta, jejíž manžel se připletl do cesty šílenému zabijákovi, se rozhodne žádat spravedlnost po americku a zažaluje zbrojařskou firmu o odstupné. Najme si inteligentního a čestného právníka Wendella Rohra, který se má utkat s všehoschopným šéfem zbrojovky Rankinem Fitchem. Je jasné, že v ošemetném sporu bude mít hlavní slovo porota, proto se ji oba pánové snaží po svém manipulovat. Film…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc