Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Sociální demokraté se opět bouří

Z nitra sociální demokracie je po pár měsících klidu zase slyšet hlasitá píseň vzpoury: Takhle to dál nejde! Náš předseda žene zemi do nepopulárních reforem, nemluví s námi, a proto musí pryč! O slovo se hlásí stejná skupina politiků, která se Vladimíra Špidlu pokusila svrhnout už loni na sjezdu ČSSD. Předsedovy argumenty zatím pod návalem kritické nespokojenosti zanikaly, ale teď najednou dal první muž vládní strany najevo, že chystá protitah. „Sociální stát zaostává,“ vysvětluje Špidla, proč chce dál vést stranu i zemi, „a nebudeme-li ho modernizovat, jsme ztraceni.“

Mluv s ní

Vyznat se ve vnitrostranických přestřelkách ČSSD je nemožné a nepodstatné – pokud nemají vliv na vládu a skrze ni i na širší veřejnost. Z partajních kuloárů už zase „unikají“ zvěsti o tom, že se Stanislav Gross pomalu připravuje na převzetí šéfovského křesla, ale mohou to být jen výstražné vzkazy či výzva k tajným politickým obchodům. Pravdou je, že Grossova pravá ruka, předseda poslaneckého klubu ČSSD Petr Ibl, vyjel proti Špidlovi poměrně ostře: „Je opojený mocí a přestal vnímat problémy kolem sebe, čehož důkazem je jeho nechuť s námi komunikovat,“ prohlásil na jeho adresu nedávno. Tyto výtky jde ovšem těžko ověřit – mnozí Iblovi kolegové totiž hovoří o opaku: předseda prý komunikuje ochotně a rád.

Důležitější než neuchopitelná tvrzení je otázka, jaký je mezi stoupenci a odpůrci Vladimíra Špidly názorový…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v06.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.