Nikomu jsem nic nezakázal

Mrzí mě samozřejmě, že Erik Tabery považuje mé působení v České televizi za skandál (Rudý hlas televize, Respekt č. 5/2004), s tím ale nic nenadělám. Sděluje přitom však, že „zakazuji zaměstnancům ČT hovořit s novináři o jejich názorech na kauzu Sazka“. Ujišťuji, že jsem nikomu nic takového nezakázal, žádný takový zákaz neplatí a zdroj, který tuto informaci sdělil, tedy nejspíš pana redaktora ošidil. Možná to redakci nepřijde nijak skandální, přesto ji žádám, aby informaci vhodným způsobem uvedla na pravou míru. Nevím také přesně, co Erik Tabery považuje za další „normalizační móresy“, které mi přisuzuje. Za normální přístup bych však považoval, kdyby si informace ověřil přímo u nás. V případě potřeby mu budeme i nadále k dispozici.

Martin Švehla, ředitel komunikace ČT

Bez soli to nejde

Petr Třešňák se v glose nazvané Vosol to (Respekt č. 4/2004) zabývá zimní údržbou silnic. Má pravdu, když tvrdí, že ve skandinávských zemích a v Kanadě se silnice v zimě nesolí, nýbrž se sníh nechává ujezdit, přičemž to plynulost tamního provozu nijak zvlášť neohrožuje. K seznamu takto ekologicky uvědomělých končin bych ještě z vlastní zkušenosti přidal výše položené části Rakouska a Švýcarska. Jde totiž vesměs o území, kde v zimě teploty trvale zůstávají pod bodem mrazu a periody…

v06.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v06.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte