Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Aeroflot na prodej

Z Ruska přišla minulý týden nečekaná zpráva: Vláda rozhodla o urychlení privatizace. V roce 2005 se chce zbavit téměř 1900 firem a akciových podílů. Na prodej jsou i akcie takových gigantů, jako jsou telekomunikační společnost Svjazinvest, letecký přepravce Aeroflot nebo Magnitogorský metalurgický závod. Ministr zemědělství Alexej Gordějev navrhl prodat největšího výrobce alkoholu holding Rosspirtprom, který ovládá třetinu trhu v Rusku.

Jak tomu rozumět? Kreml se zřejmě snaží přesvědčit západní investory, zneklidněné po drakonickém zásahu vůči ropné firmě, že Rusko pro ně pořád může být zajímavou zemí.

Putin dává zelenou

Výsledky zasedání vlády z 29. července jsou překvapivé – ruský kabinet slibuje rychlost a průhlednost. Státní podniky s příjmy do 10 milionů rublů (asi 90 milionů korun) a s méně než padesáti zaměstnanci mají být urychleně oceněny a prodány jako celek. Obvyklý postup, tedy jejich převedení na akciovou společnost, by totiž zabral téměř tři čtvrtě roku. Na podzim chce navíc ministr pro ekonomický rozvoj a obchod German Gref navrhnout zjednodušení privatizačních zákonů.

Ódy na rychlou a legální privatizaci by zatím ale byly předčasné. Schvalování plánu privatizace je každoroční rutina, ruský tisk označuje dokument za pouhou „informaci k přemýšlení“. Vláda na něm chce dále pracovat a definitivní schválení v parlamentu se čeká do konce letoška. Vzhledem k nynějšímu rozložení politických sil v Rusku jde o…

v33.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte