Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Scéna

Tip

mobrazek_1342.gif
mobrazek_1342.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1342.jpeg
vobrazek_1342.jpeg • Autor: Respekt

Repertoár londýnského tria The Tiger Lillies, které tuto neděli (1. 8.) zahraje po osmiměsíční pauze opět v pražském Divadle Archa, tvoří obvykle písně o smrti, bestialitě a nemocích – tedy o věcech ne příliš radostných. Při pohledu do koncertního sálu ovšem většinou zjistíme, že publikum řve smíchy. Koncerty kapely totiž připomínají vystoupení pouličního komediálního divadla nebo divoký kabaret.

Bíle nalíčený zpěvák a harmonikář Martyn Jacques předvádí ve viktoriánském oděvu řadu teatrálních grimas a gest a zpívá přitom hrůzostrašné příběhy vysokým vzrušeným falzetem jako nějaký barokní kastrát. Bubeník Adrian Huge obsluhuje „recyklované“ bicí, či spíše kuchyňské nádobí, hračky a jiný odpad, ale člověk se diví, že to může znít tak dobře. A basista Adrian Stout zahraje občas s nadhledem nějakou tu strašidelnou melodii na pilu ocasku.

Nechce se ani věřit, že tahle nápaditě temná tygří kapela, která nedávno získala prestižní britské ocenění Olivier za operu Shockheaded Peter a nahrála album s americkým Kronos Quartetem, začínala před více než deseti lety v londýnských a také pražských hospodách. „Lidem se většinou zpočátku nelíbíme, ale tak po páté písničce nám přijdou na chuť,“ připomíná excentrický zpěvák Martyn Jacques. Má pravdu. Na styl kapely je skutečně těžké si zvyknout, ale komu se to podaří (a zároveň umí dobře anglicky), odnese si obyčejně z…

v31.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v31.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte