Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Scéna

Co se děje ve světě

mobrazek_1220.gif
mobrazek_1220.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1220.jpeg
vobrazek_1220.jpeg • Autor: Respekt

Jednodenní exkurzi do podsvětí uspořádal pro své kolegy ze světa šoubyznysu rapper Tamer Nafar – izraelský umělec arabského původu. V polovině června vypravil zvláštní autobus, který zavezl několik desítek předních izraelských umělců a kapitánů zábavního průmyslu do jeho rodného městečka Lod, ležícího jen pár kilometrů za Tel Avivem. Nafarovým cílem bylo seznámit své přátele s ubohostí prostředí, ve kterém sám vyrostl a tvoří. Smyslem netradičního výletu bylo ukázat, v jakých ubohých podmínkách mladí Arabové žijí, a vyvolat tak alespoň částečné pochopení příčin činů, kterých se dopouštějí. „Špína, diskriminace a bída vyvolávají vážné společenské problémy jako například drogy. Špatný strom zkrátka plodí hořké ovoce, ale lidé vidí jen to ovoce a nikoli strom, neboli příčinu zla,“ svěřil se Nafar deníku Ha’aretz. Prohlídky arabské obce plné rozpadlých domů, špinavých ulic a policejních barikád se zúčastnili mimo jiné přední izraelská folková zpěvačka Chava Alberstein, herci Moni Moshonov a Keren Mor, známý například z filmu „11.09.01“, natočeného v souvislosti s prvním výročím útoků na USA 11. září 2001. „Žádná jiná obec v Izraeli nemá takové problémy s drogami a pouličním násilím jako Lod. Za posledních pět let tu došlo k sedmdesáti vraždám,“ tvrdí Nafar. Kroky návštěvníků zamířily také do sousední osady Samekh-Het, jejíž ulice nemají jména a domy…

v28.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v28.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Matěj Stránský

fotograf

stransky.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 447
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte