mobrazek_1207.gif
mobrazek_1207.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1207.jpeg
Fotografie: Vítejte ve světě úžasných internetových produktů. Repro Respekt • Autor: Respekt

Dostali jste už e-mailovou nabídku na výhodný nákup Viagry? Nebo možná V1AGRY? Případně na vylepšení kreditních záznamů, na koupi akademického titulu bez studia, na přírodní léky, zázračné pilulky na zhubnutí? To vše a mnohem více se na internetu denně v obrovském množství nabízí prostřednictvím nevyžádaných reklamních zásilek, takzvaného spamu.

Je to nejen nepříjemná, ale i velmi nebezpečná věc. Zahlcuje mailové schránky příjemců a zatěžuje chod celé sítě: podle nejnovějších odhadů už představuje celé čtyři pětiny celosvětového e-mailového provozu. Navíc se kvůli spamu rychleji než kdy dříve šíří nejrůznější viry, protože není v silách uživatelů rozpoznat jeden typ nežádoucí zásilky od druhého. Internet se zpomaluje, spolehlivost elektronické pošty klesá a spolu s tím mizí i důvěra v ni. Jeden z nejdokonalejších komunikačních nástrojů, jaké kdy lidé vymysleli, se tak zvolna hroutí pod tíhou nejvulgárnějšího druhu marketingu.

Od úžasných tablet k ribolofu

Sama existence spamu se zdá být na první pohled protismyslná. Jde většinou o obchodní nabídky, ale copak si vůbec někdo příčetný může chtít koupit pochybné zboží od ještě pochybnějšího prodejce někde na druhém konci zeměkoule? Bohužel se ukazuje, že ano – finanční motivace, která udržuje spamovou mašinerii v provozu, je překvapivě silná. Jedné z mnoha společností, jež za spamem stojí, americkému podniku jménem…

v28.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v28.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte