Je Pavel Tykač „proslulý škůdce kapitálového trhu“? Už pět měsíců Respekt s napětím čeká na soud, který tuto otázku závazně rozřeší – a pořád nic. Někdejší šéf známé finanční skupiny Motoinvest byl takto nazván na tomto místě loni v září. V lednu podal na Respekt žalobu (pan Tykač vztáhl na sebe též řečnickou otázku tehdejší glosy, zda „i mistr zločinu se někdy utne“). Pro soud jsme sesbírali několik dokumentů a teď už by nám bylo opravdu líto je nepoužít. K Motoinvestu pod vedením Pavla Tykače a k jeho vlivu na kapitálový trh máme například písemné stanovisko Tomáše Ježka z 25. 2. (jeho hodnocení zní: „zcela devastující vliv“), Ivana Pilipa z 9. 4. („spíše uškodil“), člena prezidia Komise pro cenné papíry Milana Šimáčka z 14. 4. (závěr: „Komise je přesvědčena, že činnost skupiny Motoinvest nepřispěla k posílení důvěryhodnosti českého trhu.“) nebo dlouholetého šéfa bankovního dohledu ČNB Pavla Racochy z 14. 4. (suše vypočítává pády bank pod správou Motoinvestu). Jednání však stále nebylo nařízeno. Nechce snad Pavel Tykač tvrdit, že nemá peníze na soudní poplatek nebo že už na omluvě netrvá? Nebo že i mistr žalob se někdy utne?

•••

Slovenská „investice roku 2003“, příchod korejské automobilky Hyundai do Žiliny, si přímo říká o srovnání s Philipsem v Hranicích. Ten měl v Česku investovat 624 milionů eur

(v přepočtu přes 19 miliard Kč), zatím reálně utratil 240…

v26.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v26.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte