0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Komentáře1. 5. 20042 minuty

Kličko a rodinná čest

Vládu hokeje na sportovních stránkách narušila zpráva odjinud: konečně se rýsuje adept na titul nesporného světového šampiona těžké váhy v boxu. Než připomeneme jeho jméno, nutno vysvětlit, že soutěž v tomto sportu je rozdělena mezi minimálně čtyři asociace se zkratkami WBC, WBO, IBF a WBA. Každá z nich tvrdí, že je nejdůležitější, a každá má vlastního šampiona. Hlad po někom, kdo by tituly sjednotil, byl tedy velký.

Předminulou sobotu v zápase o titul WBC rozdrtil ukrajinský borec Vitalij Kličko svými zvedáky a háky Jihoafričana Corrieho Sanderse. Šlo o rodinnou čest, neboť Sanders loni v březnu knokautoval z trůnu WBO Kličkova bratra Vladimíra. Vitalij tím svému mladšímu sourozenci umožnil návrat, a tak se rýsuje věc v boxerských dějinách nevídaná – že panovníky ringů se stanou dva muži, kteří tvrdí, že spolu zápasit nebudou, protože si to nepřeje jejich maminka. To není nadsázka, bratři svoje rozhodnutí opravdu tak odůvodňují.

Kličkové tedy mohou být paradoxně rádi, že asociací je více, i když to má za následek zmatek v tom, kdo je nejlepší. To takový Ralf Schumacher, pilot formule 1 a bratr pořád dokola vítězícího Michaela Schumachera, podobné štěstí nemá. Soutěž vozů tohoto typu je jen jedna a není známo, že by paní Schumacherová svým synům přikázala, aby se při závodech nepředjížděli.

Reklama

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc