Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Kličko a rodinná čest

Vládu hokeje na sportovních stránkách narušila zpráva odjinud: konečně se rýsuje adept na titul nesporného světového šampiona těžké váhy v boxu. Než připomeneme jeho jméno, nutno vysvětlit, že soutěž v tomto sportu je rozdělena mezi minimálně čtyři asociace se zkratkami WBC, WBO, IBF a WBA. Každá z nich tvrdí, že je nejdůležitější, a každá má vlastního šampiona. Hlad po někom, kdo by tituly sjednotil, byl tedy velký.

Předminulou sobotu v zápase o titul WBC rozdrtil ukrajinský borec Vitalij Kličko svými zvedáky a háky Jihoafričana Corrieho Sanderse. Šlo o rodinnou čest, neboť Sanders loni v březnu knokautoval z trůnu WBO Kličkova bratra Vladimíra. Vitalij tím svému mladšímu sourozenci umožnil návrat, a tak se rýsuje věc v boxerských dějinách nevídaná – že panovníky ringů se stanou dva muži, kteří tvrdí, že spolu zápasit nebudou, protože si to nepřeje jejich maminka. To není nadsázka, bratři svoje rozhodnutí opravdu tak odůvodňují.

Kličkové tedy mohou být paradoxně rádi, že asociací je více, i když to má za následek zmatek v tom, kdo je nejlepší. To takový Ralf Schumacher, pilot formule 1 a bratr pořád dokola vítězícího Michaela Schumachera, podobné štěstí nemá. Soutěž vozů tohoto typu je jen jedna a není známo, že by paní Schumacherová svým synům přikázala, aby se při závodech nepředjížděli.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v19.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.