mobrazek_679.gif
mobrazek_679.gif • Autor: Respekt

vobrazek_679.jpeg
Fotografie: Vždyť je to tak snadné: vykácet, zbourat a udělat pár jamek. Foto: Barbora Bäumlová • Autor: Respekt

Unikátní zámecký lesopark Červený Dvůr, ležící pár kilometrů od Českého Krumlova, se možná nebude kácet kvůli golfovému hřišti. Jisté to ještě není, nicméně po lednovém článku Respektu, který poprvé upozornil na plány skupiny vlivných krumlovských občanů v čele se starostou města, se něco přece jen mění. Proti plánům se začali ozývat místní a na bouřlivé schůzi zastupitelstva Českého Krumlova 29. ledna starosta František Mikeš na přímý dotaz připustil, že on sám je členem občanského sdružení Golf Červený Dvůr. Na místě slíbil, že „hned od zítřka“ ze spolku vystoupí.

V Červeném Dvoře stojí chátrající barokní zámek, v němž je od 60. let umístěna psychiatrická léčebna. Obklopuje ho vysoce ceněný anglický park o rozloze kolem dvou set hektarů, od loňska přístupný i veřejnosti. Loni na podzim založili místní hoteliéři a část radních už zmíněné občanské sdružení, které chce u Krumlova postavit golfové hřiště. „Starosta sice popřel, že jim jde zrovna o Červený Dvůr, ale nedokázal vysvětlit, proč si ho tedy sdružení dalo do názvu,“ vzpomíná primář červenodvorské léčebny Jiří Dvořáček. Starosta byl koncem minulého týdne na dovolené. Vedoucí jeho kanceláře Aleš Mik říká, že pro golf připadají v úvahu tři místa: „Jde o Červený Dvůr, Kvítkův Dvůr a bývalé vojenské cvičiště ve Vyšném, s každou lokalitou jsou však spojeny nějaké potíže. Žádné oficiální nabídky zatím učiněny nebyly.…

v16.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v16.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte