Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Klec pro šéfa

mobrazek_209.jpeg • Autor: Respekt
mobrazek_209.jpeg • Autor: Respekt
Fotografie: Dušan Dvořák v olomoucké nemocnici: Chtějí mě odříznout od návštěv, potvory. • Autor: Respekt
Fotografie: Dušan Dvořák v olomoucké nemocnici: Chtějí mě odříznout od návštěv, potvory. • Autor: Respekt

Hádka s kolegy o firmu, výstřední chování a jedna rána pěstí. Příběh Dušana Dvořáka ukazuje, jak málo stačí, aby se tady člověk proti své vůli ocitl zavřený na psychiatrii. Dostat se ven je daleko složitější.

Jedem, volá doktorka

Cesta Dušana Dvořáka do blázince začala banálně. Zakladatel olomoucké společnosti P-centrum, která už deset let pomáhá mladým lidem závislým na drogách, se dostal nejprve do konfliktu s úřady a pak i se svými kolegy. Zlobilo ho totiž, jak těžce shání peníze pro svou veřejně prospěšnou činnost, a nahlas vyčítal městu, že se mu nesnaží ani trochu pomoci. Podráždění se přeneslo i do práce, hádky a urážky byly v centru na denním pořádku. Správní rada proto pana Dvořáka před pár týdny odvolala z místa ředitele a posledního února měl odejít úplně. Dušan Dvořák se ale se svým „dítětem“ rozloučit nechtěl, stále se snažil jeho chod ovlivnit. Kolegové se proto dohodli, že ho přestanou do centra pouštět – a minulý víkend vyměnili zámky. Někdejšího ředitele to zjištění rozčililo natolik, že před obvyklou pondělní poradou dal v hádce ránu pěstí jednomu ze spolupracovníků. Pak se ale uklidnil a po schůzi slíbil kolegům, že do kanceláře přestane chodit. Několik zaměstnanců kolem nového ředitele Michala Majera ale dospělo k závěru, že Dvořákovo chování i ranní útok mají jasnou příčinu – propukla u něj duševní choroba. Zavolali proto záchranku,…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v07.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.