Vlaky jezdily z Mostu

V článku nazvaném V Hrobě zase přepadávají vlaky (Respekt č. 36/2003) je drobná faktografická chyba týkající se východiska železniční trasy. Autorka jako její počáteční stanici uvádí Teplice. Z Teplic však vedla do Dubí pouze tramvajová linka, zatímco železnice vedla z Mostu přes Louku u Litvínova, dále Osek, Hrob, Dubí a Mikulov na Moldavu. Vlaky byly původně vypravovány z Prahy a přes Moldavu pokračovaly dále do Německa (Lipsko). O významu trati svědčí i velké nádraží v Moldavě. Ještě počátkem 60. let se na lyžařské výlety na Moldavu jezdilo z Mostu dokonce v dlouhých vagonech rychlíkového typu. Na trati jsou také dvě zajímavé technické památky – viadukty u Hrobu a u Mikulova.

Milan Sláma, Praha

O čem to Petr Uhl mluví?

Reaguji na glosu Jaroslava Pašmika nazvanou Uhl na stráži (Respekt č. 38/2003). Mnohé z dokumentů režisérky Vlachové, o nichž radní ČT Petr Uhl tvrdí, že „propagují násilí“, jsem viděla a vůbec mi není jasné, o čem to pan Uhl mluví. Má snad na mysli násilí páchané komunistickými bachaři na politických vězních? Anebo je zastáncem tlusté čáry za minulostí a názoru, že nejlépe je si naši nedávnou historii vůbec nepřipomínat? V takovém případě by samozřejmě Kristina Vlachová vůbec žádné dokumenty nemusela točit.

v40.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v40.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte