Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Vrah splnil svůj slib

mobrazek_1053.gif
mobrazek_1053.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1053.jpeg
Fotografie: Dům hrůzy v jihočeských Litvínovicích. Zde bydlel trojnásobný vrah a obecní terorista, který se nemusel bát policie. Foto Ludvík Hradilek • Autor: Respekt

Zatímco jihočeské Litvínovice zůstávají v šoku z trojnásobné vraždy, politici volají po změně zákonů a policejní orgány prověřují, zda jejich podřízení nemohli tragické události předejít. I když jejich závěry nejsou ještě k dispozici, jedno je jasné už teď: žádná změna zákonů nepomůže, pokud policie nezačne brát vážně i zárodky násilí a nebude je zodpovědně řešit. Z dosavadních kusých a neochotně zveřejňovaných střípků se zdá, že kdyby v tomto případě jednali strážci zákona rychleji, mohl být možná Ladislav Pacovský (49) ve vazbě ještě před tím, než spolu se svým jedenadvacetiletým synem připravil o život tři lidi.

Vrah splnil slib

Kytice, svíčky a smuteční cedulka se třemi jmény, tím vším se malý modře natřený domek na začátku Litvínovic liší od ostatních. Temné skvrny na silnici dodnes svědčí o tom, že právě v těchto místech se před čtrnácti dny odehrála šokující tragédie. Naproti přes ulici stojící šedý příbytek s rozbořenou střechou a okny zastřenými děravými hadry zeje prázdnotou, jen z rozbitého okna vlaje kus špinavé záclony. Odtud, z domu číslo 68, vystřelili vrazi své smrtelné rány, jimiž poslali na věčnost tři sousedy.

Je den po pohřbu. Většina z tisícovky obyvatel vesnice je stále strnulá hrůzou, která kolem nich prošla. Dozvědět se od nich něco bližšího o věcech předcházejících výbuchu a o soužití s budoucím několikanásobným vrahem je téměř nemožné. Pozůstalí…

v32.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v32.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte