Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Pobavili jste mě

Poznámka nazvaná Útokem na Ústavní soud (Respekt č. 26/2003) byla krom jiného věnována i mé kandidatuře na funkci ústavního soudce. Zpravidla neodpovídám na osobní útoky, a pokud nyní činím výjimku, pak proto, že mě mírně pobavilo přirovnání mé osoby ke Zdeňku Nejedlému.

Rád bych se vyjádřil především k otázce svého zaujetí Benešovými dekrety. Obsáhleji jsem se touto tematikou zabýval teprve na základě požadavku někdejšího ministra zahraniční Josefa Zieleniece. Expertiza, kterou jsem vypracoval, byla využita pro potřeby vlády a dalších státních orgánů. Výsledky této mé několikaměsíční práce jsem pak později ještě dále rozpracoval. Tolik tedy k mému „životnímu“ zaujetí Benešovými dekrety.

Autor poznámky Tomáš Němeček dále nemá pravdu v tom, že bych se nepodílel na tvorbě ústavy. Na její přípravě jsem se totiž podílel nejen jako člen Legislativní rady vlády, ale i jako člen poslanecké komise pro lidská práva. Řada připomínek, které jsem tehdy vznesl, byla později při novelách Ústavy využita. O účast ve zvláštní komisi expertů jsem neprojevil zájem, neboť v ní nebyli žádní odborníci z oblasti ústavního práva.

A konečně ještě slovo k mému údajnému „protihradnímu levicovému národovectví“. Kdyby si autor, dříve než začal psát, prohlédl rejstřík mé knihy O české státnosti, zjistil by, že Václava Havla jsem v převážné většině svých článků,…

30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte