Takovou kampaň ještě česká kotlina nezažila. Vláda, premiér, ministři, politické strany, občanská sdružení, ti všichni se chystají na mohutné tažení před červnovým referendem, které rozhodne, jestli se Česko v květnu 2004 stane členskou zemí Evropské unie. V této chvíli je zhruba polovina občanů pro, pětina je rozhodnuta hlasovat proti a více než čtvrtina váhá. Navíc každý druhý člověk tvrdí, že stále neví, na co se po vstupu do EU může těšit a čeho se má bát. Provedení kampaně za 200 milionů ze státního rozpočtu vložila vláda do rukou profesionálů – reklamních mágů.

Banky chtějí Evropu

Jak bude kampaň vypadat? Kromě tří tisícovek klasických billboardů, několika set tisíc plakátů, informačních brožur, inzerce v novinách a televizních spotů by informace o EU měly být k mání po celé zemi v pobočkách ČSOB, České spořitelny nebo České pojišťovny. Tyto a další firmy, které se přihlásily ke spolupráci, přinesou do kasy kampaně nejméně 70 milionů výměnou za to, že se jejich loga objeví například v televizi. Ministerstvo zahraničí se chce soustředit hlavně na jednotlivé skupiny obyvatelstva – důchodce, ženy v domácnosti, církve, profesní svazy nebo venkovany. „Musíme zaujmout především ty, kteří nemají dostatek jim potřebných informací, a proto se ještě nerozhodli, jak a jestli vůbec budou hlasovat. Sami si totiž informace nevyhledávají,“ říká Jana Adamcová (KDU-ČSL) z ministerstva zahraničí, která má kampaň na starosti.

v03.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v03.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Kateřina Šafaříková

redaktorka, Fokus

safarikova
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1223

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte