Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Téma

Okamžik zlomu

„Svět nabízí nové možnosti uplatnění, kariéry a úspěchu,“ píše v eseji Příští společnost Peter Drucker. Optimismus ale není podle dvaadevadesátiletého amerického myslitele tak zcela na místě: možnost nového vzestupu s sebou přináší také větší možnost neúspěchu a s tím spojených stresů. „Společnost dnes stále ostřeji vnímá rozdíl mezi úspěchem a průměrem, který je v čím dál větší míře považován za neúspěch a selhání,“ varuje Drucker. V nejbližších letech proto bude pro každého člověka důležité připravit se na jednu nezbytnost: často krutý zážitek životního selhání, porážky a nezdaru.

Slabost a síla Alexandry Berkové

Spisovatelka Alexandra Berková se vdávala v osmadvaceti. Byla přesvědčená, že ji čeká šťastný a úspěšný život. Po třech letech si začala uvědomovat, že se manžel o ni, rodinu i děti zajímá méně, než by si představovala, přesto věřila, že stačí počkat a čas všechno opět napraví. „Říkala jsem si, že musím být trpělivá a nemyslet jenom na sebe,“ vzpomíná dnes na své pocity. Zlepšení nepřicházelo, a tak si spisovatelka pomáhala tím, že hledala naplnění v práci a péči o děti. „Opravdová krize nastala, když mi jednoho dne došlo, že děti už jsou dospělé. Cítila jsem se jako vypálená nosná raketa, kterou odkopli někde ve vesmíru,“ vzpomíná Alexandra Berková na čas zlomu. Krátce nato se odstěhoval i její manžel. „Bydleli jsme každý jinde, přesto jsem pořád doufala, že k sobě znovu najdeme cestu,“ říká spisovatelka. Když si manžel našel novou…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.