Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Civilizace

Hranolky light

Jako by Spojené státy neměly dost starostí s tažením proti terorismu, vstoupila Bushova administrativa do další války. Do boje proti obezitě. V dubnu Federální daňový úřad oficiálně uznal obezitu za nemoc, a lidé trpící touto diagnózou si mohou odečíst část nákladů na léčení z daní. Na začátku června pak George Bush oživil zvláštní Radu pro tělesnou zdatnost a sportování, která vznikla již za prezidenta Eisenhowera, avšak v posledních dvaceti letech byla prakticky nečinná. Úkol rady je jednoduchý i složitý zároveň: přivést Američany k poznání, že příliš a nezdravě jedí a málo se hýbou.

Dostat děti na hřiště

Samotný Bush je dobrý a odolný běžec, který prý na texaském ranči utahá i svoji ochranku. Jeho osobní příklad by však sotva stačil. Ministerstvo zdravotnictví proto v polovině července zahájilo ještě osvětovou kampaň zacílenou na školní děti. „Chceme motivovat děti k aktivitě a dostat je od počítačových her na hřiště,“ vysvětluje ministr zdravotnictví Tommy G. Thomson smysl mediální masáže, na kterou jeho úřad vyčlenil 190 milionů dolarů.

Že americká společnost tloustne, přitom není překvapivou novinkou. V šedesátých a sedmdesátých letech byl počet obézních ještě více méně stálý, okolo 13 % dospělé populace. Pak ale skokově narostl. Všudypřítomná nabídka rychlého, ale také velmi tučného a kalorického jídla vykonala své. Hamburgery, hranolky, hot-dogy, kuřecí křidélka, bezmála litrové kelímky s coca-colou, porce, které se…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.