Každý, kdo přejíždí hranice na Západ, zná typický obrázek. Českou silnici lemují řady prostitutek, postávajících pod starými stromy, na odpočivadlech nebo autobusových zastávkách. Na jihu, při příjezdu k Dolnímu Dvořišti, je to neuvěřitelná lynchovská podívaná kontrastující s kultivovanou venkovskou krajinou, kde absurdní dojem dovršují nedávno opravené bílé štíty barokních statků s rudými neonovými nápisy „night club“. Zdaleka nejhorší je severní německá cesta přes Teplice a Dubí. Krajina zmaru, země bez Boha, v níž je lidská bytost degradovaná na kus masa. Propadlé a tupé obličeje žen ve výlohách či na silnici, kolem níž se několik kilometrů táhnou jen bordely, střídající se s kostrami vybydlených opuštěných stavení. Člověk se nemůže zbavit pocitu, že kdo tady vyrůstá, nikdy ze sebe nesetřese pocit beznaděje.

Porada v Dubí

Právě v Dubí se v úterý konala konference nazvaná Prostituce jako česko-německý problém v příhraničí. Přijelo na ni devadesát lidí, počínaje policisty, přes ministerské úředníky, lékaře či pracovníky občanských iniciativ až po komunální i celostátní politiky. Cíl konference byl vysloven na pozvánce: vyvinout „tlak na legislativní ošetření problému“. Jinými slovy, hledá se cesta, jak prosadit zákon, který by se s prostitucí, v tuto chvíli ani zakázanou ani povolenou, vyrovnával. Účastníci akce přijali na závěr výzvu, v níž se po pravdě konstatuje, že již dvanáct let existuje v Česku ve vztahu k prostituci „právní vakuum“ a že…

44.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

44.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte