Mnozí u nás skuhrají na pozdní termín dne daňové svobody, pomyslného data, od kterého přestávají vydělávat na erár a začínají vydělávat na sebe, data dobře ilustrujícího míru zdanění a přerozdělování v té či oné zemi. U nás letos nastal 11. června, zatímco pamětníci propadají nostalgii nad prvorepublikovým koncem února, většinou ještě před začátkem masopustu. Ve srovnání s Německem ale nemáme nač skuhrat. Deník Frankfurter Allgemeine Zeitung po ustavení nové německé vlády napsal, že už loni museli němečtí daňoví poplatníci pracovat na erár „více než 200 dnů“! To znamená, že Němci slavili den daňové svobody v poslední červencové dekádě. A napřesrok se možná oslava přiblíží k dožínkám. Bude-li se staronová rudo-zelená vláda držet koaliční dohody, lecjaká daň bude vyšší: daň za služební auto, pokud se používá i pro soukromé účely, zdanění zisku z obchodování cennými papíry („spekulační daň“), obrazy, květiny i zubní protézy - poslední tři položky kvůli přesunu do vyšší kategorie DPH. Co si o tom asi pomyslí čtyři miliony německých nezaměstnaných?

•••

Nejlepší škola pro manažery (= business school, zakončená titulem MBA) je určitě ve Spojených státech. Ale která to je? Světová ekonomická periodika přinesla své čerstvé žebříčky kvality, a každý dopadl jinak. Wall Street Journal vychází z průzkumu mezi personálními agenturami a řadí na první místo Tuckovu školu v Dartmouthu, dále Michigan a Carnegie Mellon. Financial Times se dívá na mzdy…

43.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

43.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte