Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Mimochodem

Minulé pondělí jsme si s kolegou Zbyňkem zašli po redakční poradě do nedaleké kavárny. Klábosili jsme o významných událostech, jimž chystané číslo našeho listu věnuje pozornost, a širokými okny pozorovali lenivé plynutí letního času. Po chodníku se občas proploužila parnem zemdlená postava, tu a tam kolem projelo auto, marně hledající místo k zaparkování, ale jinak se nic nedělo. „Letos si ta pravá okurková sezona dala na čas, ale snad už konečně vypukne,“ prohodil Zbyněk. „Taky se těším, člověk najednou zjistí, jak pozoruhodné jsou úplně bezvýznamné věci,“ řekl jsem. „Nejlepší bývaly tajuplné šelmy, o kterých nikdo nevěděl, co jsou vlastně zač, jenom že by mohly napadnout i člověka,“ pokračoval Zbyněk. „V první polovině devadesátých let se bez nich v létě žádné pořádné noviny neobešly.“ „Zanechávaly divné stopy, z nichž byli i ředitelé zoologických zahrad paf,“ povzdechl jsem si nostalgicky. „Okurková sezona by se určitě měla vyučovat jako zvláštní žánr na novinářských fakultách,“ usoudil Zbyněk. V pondělí odpoledne je do uzávěrky ještě daleko a kavárna často vypadá jako detašované pracoviště Respektu. Také minulý týden tu posedávalo několik mladších redaktorů. Jednomu z nich se rozezvučel mobilní telefon. Vyšel s ním do letního úpalu, aby měl lepší signál, a za chvíli se vrátil s očima navrch hlavy. Volal mu kamarád z Mladé fronty, že policie právě pozatýkala nájemné vrahy, kteří měli zabít novinářku Sabinu Slonkovou. A platil prý je Srba, bývalý generální sekretář…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.