Pondělí – Evropský soud ve Štrasburku se nebude zabývat stížností Jitky Zehnalové, která podala žalobu na český stát za diskriminaci vozíčkářů. Podle soudu se paní Zehnalové nepodařilo prokázat, že v přístupu Česka k vozíčkářům jsou porušována lidská práva.

Pondělí – Za prvních pět měsíců tohoto roku utratila vláda o 32 miliard korun více, než dokázala vybrat. Schválený rozpočet přitom povoluje vládě na celý rok ztrátu 46 miliard. Čísla by byla ještě horší, kdyby nebylo do rozpočtu převedeno mimořádných 17 miliard z prodeje 100miliardového ruského dluhu společnosti Falkon Capital.

Pondělí – Státní zástupkyně Helena Čapková zastavila trestní stíhání generálního ředitele České televize Jiřího Balvína za zvýhodnění prodejce při koupi přenosového vozu. Policie nicméně podle Práva dál prověřuje, zda se Balvín při koupi nedopustil korupce nebo nepřijal úplatek.

Úterý – Nový majitel kopřivnické Tatry, americká firma SDC International, získal zakázku na prodej tisícovky nákladních vozů do Indie. Zakázka představuje navýšení roční výroby zhruba o 40 %.

Úterý – Z účasti na volbách odstoupila Československá strana socialistická, která postavila své kandidáty pouze na Zlínsku a Olomoucku. Strana nedodala včas jejich seznam.

Středa – Českou republiku navštívil německý prezident Johannes Rau a setkal se s Václavem Havlem.

24.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

24.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte