Hnutí Duha mě udalo celkem třikrát

Předseda Hnutí Duha Jan Beránek mě v dopise z posledního loňského čísla Respektu vyzývá, abych jeho organizaci nezatahoval do svého sporu s Milošem Zemanem. Chápu to - premiérovo přiznání, že mě lživě nařkl z korupce ČEZem právě na základě Beránkova „odhalení“ v televizní diskusi totiž brněnským ekologistům rozhodně neslouží ke cti. Nemohu však Beránkovi vyhovět, protože mě Hnutí Duha „udalo“ celkem třikrát. Mé údajné vazby na ČEZ zveřejnilo už v tiskové zprávě z léta 1998, okamžitě po mém obvinění Zemanem v létě 1999 pak kopii zprávy škodolibě poskytlo ČTK. Snaha Duhy zničit kredit nezávislého publicisty je tedy mimo jakoukoli pochybnost. Neberu Beránkovi jeho názor, že jsem neobjektivní novinář - naopak se k tomuto označení hrdě hlásím. Kdyby se předseda Duhy poučil u teoretiků masové komunikace (Kunczik, McQuail), zjistil by, že novinářská objektivita je dávno překonanou ideologickou fikcí. Věnuji se takzvané angažované publicistice, „neobjektivně“ prosazující určité společenské hodnoty. K mé práci patří i odhalování zákulisních ekonomických zájmů a kritika propagandistického šíření nepodložených hrozeb. Právě proto jsem také psal o financování protitemelínské kampaně Hnutí Duha z Rakouska a jako ekolog oponoval nevědeckým nesmyslům o škodlivosti jaderné energetiky, na kterých tato kampaň stojí.

Ivan Brezina, Praha

Kouř nad vzduchem lokálu

02.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

02.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte