Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Růženka Czech made

Každé pondělí po deset večerů zasedlo k obrazovkám téměř dva a tři čtvrtě milionu diváků, aby shlédli nový seriál České televize Šípková Růženka. Čím si film zasloužil takovou pozornost? Vždyť díly působily jako trny, které musí diváka okamžitě uspat. Režisér Jaroslav Hanuš a scenárista Jan Míka evidentně vsadili na jediné, lidé prostě chtějí příběhy na pokračování - a jedno jaké. Oba autoři se už sešli u jednoho divácky úspěšného seriálu, Život na zámku. Tady si vyzkoušeli, co funguje: obyčejní lidé zápasí s nepřízní osudu. Je jedno, jak je to natočené, hlavně aby v tom byli známí herci. Nutno hned v začátku stvrdit, že Růženka je pokud možno ještě nudnější než Život na zámku. Samotný příběh je jednoduchý. Hlavní hrdinka chce pouze sloužit svému manželovi, vařit mu a uklízet. Pak ale přijde na to, že jí je muž nevěrný, a dá se na dráhu podnikatelky. Manžel zkrachuje, ale ona bojuje dál. Nebojí se k tomu použít vlastního těla a vydírání, aby se nakonec zhroutila a zjistila, že život je jinde. Kde? No přece v dalším pokračování, které určitě přijde. Zápletky byly k uzoufání průhledné a prvoplánové. Už při pohledu na Růženku nesoucí manželovi buchty na chatu bylo každému jasné, že ho tam načapá s milenkou. Jednotlivé díly byly utahané a uměle nastavované. Krachující manžel musel stokrát říci, že se mu udála křivda, než konečně zmizel ze scény. Když přestal nad nepřízní osudu skuhrat on, začala s tím samým Růženka. K tomu všemu se ještě pod dýchavičným dějem rozeznívala…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.