Když dva dělají totéž

Místopředseda vlády Rychetský se ohradil proti obvinění, že se vláda chová korupčně. Šéfredaktor Respektu Holub, autor inkriminovaného výroku, se totiž hájí, že prý chtěl jen upozornit na to, jak ministři umožňují korupční prostředí. Rychetský říká: Pan Holub v Respektu nenapsal, že vláda vytváří korupční prostředí, ale napsal: „Korupční chování všech ministrů počínaje nejmladším a konče nejstarším. Korupční chování je, když někdo přijímá úplatky nebo vyzývá k přijímání úplatků.“ Pan místopředseda má bohužel pravdu. To, že se pan premiér chová k novinářům jako k dobytku, ještě neznamená, že by si novináři mohli vůči vládě dovolit všechno. Pan Holub nyní stojí před náročným úkolem dokázat každému ministrovi (protože ministry, a ne vládu obvinil) korupční chování. Těm, u nichž se mu to nepovede, se bude muset omluvit. Pokud nechce být jako Zeman.

Bohumil Doležal, Mladá fronta Dnes 6. 11. 2001 

Zpátky, premiére

Miloš Zeman vykřikl, že zaplacením odškodného Respekt konečně zanikne. V tuto chvíli již nejde o jeden respektovaný časopis (který, mimo jiné, první přinesl informace o podezřelých obchodech ministra Fencla s pozemky). Jakkoli mnozí trpí nad vulgárností bulváru, jiní nad komentáři MF Dnes a Miloš Zeman zrovna nad Respektem, svoboda tisku je stále menším zlem než jeho nesvoboda. Alexandr Lukašenko, poslední evropský diktátor, také neničí všechny nepohodlné novináře pomocí bomb. Jen se je…

47.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

47.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte