Pondělí - Neznámí pachatelé nastříkali na obchodní budovu v centru Košic antisemitské nápisy „Jude Raus“ (Žide, ven) a hákové kříže. Budovu sice snímá kamera, podle krajského policejního ředitelství však na záznamu není zachycena osoba či osoby, které tento čin spáchaly. Velitel městské policie Tibor Danko řekl, že „na jednom záběru nápisy ještě nejsou a na druhém už ano, pachatele se však zachytit nepodařilo“. Košická policie zahájila trestní řízení vůči neznámému pachateli.

Úterý - Členové ruské vládní komise se přesunuli z raketového křižníku Petr Veliký na loď Mayo, odkud mají sledovat vyzdvižení jaderné ponorky Kursk ze dna Barentsova moře. Kursk měl být původně vyzdvižen 15. září, nepřízeň počasí a technické komplikace tomu však zabránily. Potápěči už dokončili přípravy na uchycení trosek ponorky k ohromnému hydraulickému pontonu, který je poté dopraví do přístavu Murmansk. Další termín vyzdvižení nebyl stanoven, protože vše záleží na povětrnostních podmínkách.

Čtvrtek - Francouzští vyšetřovatelé zveřejnili informaci, podle níž bylo v troskách petrochemické továrny v Toulouse nalezeno tělo Francouze tuniského původu, který byl znám svými sympatiemi k islámským radikálům. Do továrny nastoupil jako zaměstnanec pět dní před explozí. Prudce tak zesílilo podezření, že výbuch chemičky před dvěma týdny způsobil sebevražedný útok. Tragédie si vyžádala 29 obětí na životech a téměř dva a půl tisíce zraněných.

Čtvrtek -…

41.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

41.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte