Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Ve Schröderových stopách

To tu ještě nebylo: německý kancléř navštívil Českou republiku, ale nezamířil do Prahy. Cílem návštěvy Gerharda Schrödera byly Sudety, kde se dnes začíná rozvíjet česko-německá spolupráce. Dvoudenní pobyt významného evropského státníka ale přinesl spíše rozpaky než nějaký revoluční posun ve vztazích obou zemí. Zpočátku dokonce připomínal víc reklamu na nový výrobek automobilky Škoda než návštěvu představitele státu.

Fotka pro Playboy

V Mladé Boleslavi se děje něco mimořádného. Před škodováckým muzeem postávají policisté, mezi vládními vozy se hemží desítky novinářů. Přenosové vozy německých televizí naznačují, že půjde o mezinárodní událost. Je předposlední srpnové úterý a do města aut má za chvíli dorazit německý kancléř Gerhar Schröder. Po velice důkladné prohlídce mohou novináři nastoupit do autobusu, který je pak odveze za ostnatý drát do areálu mladoboleslavské automobilky. Před výrobní halou je pro zástupce tisku vyhrazen plácek obehnaný nízkým zábradlím. Za nimi se u prosklené stěny mačkají zaměstnanci Škody vyhlížející slavného hosta. Před vchodem do továrny stojí v řadě šéfové firmy, ministr Grégr a další zdejší honorace. Po chvíli se konečně ozývá hukot vrtulníku. Vzdušný vír škube kravatami a nafukuje saka. Pak začnou cvakat fotoaparáty a kancléř je tu. Podává ruku pilotům vrtulníku a jde vstříc uvítací delegaci. Ihned ho obklopují desítky novinářů. Na programu je prohlídka.Cestou skrz Škodovku se kancléř elegantně staví vždycky tam,…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.