Prkno coby umění

Pro někoho je skateboarding uměním sám o sobě a umělcem je zkušený skateboardista. Ostatní může na estetické souvislosti upozornit výstava Sub Kultura, která představuje umění ve skateboardingu a skateboarding v umění. Uskuteční se jako součást světového poháru ve skateboardingu Mystic Sk8 Cup 2001 od 6. do 8. července na pražském ostrově Štvanice. Skateboarding tu představí práce fotografa Remy Strattona, grafiků Carla E. Smitha a Vladimíra Brože, kolážisty Ethana Andersona a mnoha dalších vystavovatelů z USA, Francie a České republiky. Výstava navazuje na poměrně krátkou, ale úspěšnou tradici výstav Fragments, které se konaly v rámci Mystic Sk8 Cupu v minulých letech (Fragments je však nezaměřovaly výhradně na skateboarding jako výstava Sub Kultura). Vystavující umělci nejsou jen pozorovateli, ale patří k aktivním skateboardistům. Většinou se zabývají také uměním graffiti a hip-hopem. Graffiti sice se skateboardingem zdánlivě úzce nesouvisí, šíří se však podobně živelně v terénu ulic a velkoměstských zákoutí. V obou aktivitách se objevují společné motivy, a proto je výstava také představí stejně jako hip-hopovou kulturu, jež tvoří jejich volný rámec. Všechny tři elementy dokumentuje výstava samostatně i ve vzájemné souhře.

S pílí a důmyslem

V úterý bude v českobudějovickém Domě umění zahájema výstava prostorového projektu Fleiss und Industrie (Píle a průmysl) s podtitulem Hommage á H. C. Artmann, jenž ji prezentuje…

27.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

27.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte