Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Téma

Války ve hvězdách

Je to jeden z nejdiskutovanějších a nejodmítanějších projektů současnosti. Hvězdné války - americký plán obrany z vesmíru. Kromě ruského Nět se k němu odmítavě staví i většina evropských spojenců z NATO a Evropské unie. Přesto se očekává, že prezident George Bush na rakety ve hvězdách už brzy kývne. Co bude pak? Kritici se bojí nového zničujícího kola závodů ve zbrojení, ale podle stoupenců nelze jinak: bezpečnost lídra svobodného světa nemůže stát pouze na diplomacii a křehkém přátelství se včerejším nepřítelem.

Víme, že je

„Když jsem vyrůstal, svět byl nebezpečný, ale věděli jsme, kdo jsou. Bylo to my proti nim a bylo jasné, kdo jsou. Dnes nevíme, kdo to je, ale víme, že je.“ Tak objasňoval prezidentský kandidát George Bush počátkem roku 2000 na jednom z předvolebních mítinků v Iowě svoji filozofii strategické obranné politiky. Ačkoli tyto poněkud neobratně formulované věty vzbudily ve Spojených státech veselí a vtipy na adresu řečnického umění budoucího prezidenta, přesto poměrně jasně ilustrují dilema nové washingtonské administrativy nad bezpečnostní politikou Spojených států. Po skončení studené války došlo k převratným změnám na geopolitické mapě. Vojenské poměry se dnes diametrálně liší od přehledného bipolárního světa, který skončil rozpadem sovětského bloku. Destabilizované Rusko představuje v očích USA menší, avšak stále reálné nebezpečí. Ekonomický vzestup Číny přináší tamním komunistům rostoucí vojenskou moc a velmocenské ambice. Do…

18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte