S Martinem Kontrou jsem mluvil

V minulém čísle Respektu jsem na tomto místě reagoval na článek pana Kontry o novém zákonu o svobodném přístupu k informacím. Ve svém dopise jsem uvedl, že jsem s panem Kontrou nikdy nemluvil, což není pravda.

Nicméně musím trvat na všech svých ostatních připomínkách.

Tomáš Krones, mluvčí Konsolidační banky

Neřád odporující všem zákonům

Spolek evangelických kazatelů je hluboce zneklidněn tím, že policisté, usvědčení z tělesného týrání kněze Václava Malého a zpěváka Vlastimila Třešňáka, byli odsouzeni k podmíněným trestům. K tak podstatnému zmírnění trestů, jež byly uděleny za závažné trestné činy, nebyl důvod, ať už byly tyto činy spáchány z důvodů politických či nepolitických. Uvažujeme-li o obou rozsudcích, začínáme rozumět poslednímu ze čtyř pražských článků, kterým žádali naši husitští otcové toto: "Čtvrtý článek žádá, aby neřády odporující božímu zákonu byly zakázány a odstraněny v každém stavu řádně a rozumně od těch, jimž to přísluší. " Fyzické týrání vyšetřovanců (trýznitel Vlastimila Třešňáka zhášel o kůži vyslýchaného cigarety) je neřádem, který odporuje nejen zákonu božímu, ale také zákonům České republiky. Odporoval dokonce i zákonům totalitní Československé socialistické republiky. Zmíněný neřád je sice právním řádem bývalé i dnešní republiky zakázán, není však, v křiklavém rozporu se zákonem, v přítomné době (znovu…

v08.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 32 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v08.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 32 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte