Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Povolejte Motejla

Zdá se to tedy jasné: prvním českým ombudsmanem se stane Otakar Motejl. Podporuje ho čtyřkoalice i sociální demokraté, v jejichž vládě ještě nedávno řídil ministerstvo spravedlnosti. Před osmašedesátiletým Motejlem tak stojí zřejmě poslední velký úkol jeho profesionální kariéry.Nebude to žádná legrace, vybudovat a smyslem naplnit úřad, který má kvůli nedůstojnému způsobu, jakým o jeho vznik a prvního šéfa handlovala místní elita, už před svým startem zhruba tak špatnou pověst jako Senát. První volba ombudsmana, o niž se sněmovna pokusila počátkem léta, byla trapasem. Strany se nedokázaly shodnout vůbec na nikom. Vzhledem k tomu, že se v sále o přednostech i slabostech „finalistů“ - Simeony Zikmundové (kandidátky KDU) a Stanislava Drobného (nominovala ho ODS) - vůbec nediskutovalo, vypadalo to, že poslanci vlastně ani na hledání toho nejlepšího ochránce našich práv nemají zájem. Skeptik by pochopitelně našel i důvod: kdo a proč by vlastně takový zájem mohl mít? Z tohoto pohledu sázka na Motejla vypadá jako ideální řešení. Při zcela nesmyslném systému volby (sněmovna si vybírá z kandidátů Senátu a prezidenta) pochopitelně nemohou mlýnem kuloárních dohod projít osoby,jejichž umíněnost už tuzemským úřadům připravila nejednu těžkou chvilku (třeba Petr Uhl, Ondřej Giňa, nebo dokonce Jakub Polák). Motejl se minulý týden po setkání s lídry 4K zcela upřímně obával, aby se snad jeho volba nestala předmětem „politického obchodu“. Při vší úctě, nevšiml si snad pan doktor, v jaké…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.