Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Téma

Přímou cestou do pekla

Věci, o kterých se mlčí, nebývají bezvýznamné. Patří k nim i sebevražda. Každý, kdo o ní začne mluvit, může být obviněn, že vlastně podává návod. Pod tlakem informací, že se vlastní rukou zabíjí stále více mladých lidí, se tradiční tabu pokouší prolomit sama Evropská unie: 19. a 20. září jednali o tom, jak bránit sebevraždám, odborníci ze zemí patnáctky ve francouzském Nantes. Výsledkem dosud není velkolepý a bohatě dotovaný program, důležitý je ale už sám fakt, že Evropa nahrazuje vysokou a chladnou politiku hledáním toho, co skutečně může trápit obyčejné lidi i ve světě blahobytu.

Nedomyšlený pokus o komunikaci

Není snadné bránit se sebevraždám, které jsou přímo vzorem nelogického jednání. Proč se o ně vůbec pokouší tolik lidí, když tím popírají všechny přírodní zákony, především snahu každého tvora udržet se při životě? Psychologové paradox oslabují připomínkou, že „sebevrazi“ se většinou ani zabít nechtějí. Naprostou většinu pokusů prý podnikají osamělí lidé, kteří svým činem volají o pomoc a značně podivným způsobem se tak snaží o komunikaci s blízkými. Pražští psychiatři například zaznamenali případ třiadvacetiletého děvčete, které se pokusilo o sebevraždu celkem šestkrát v několika letech, vždy jen proto, aby na sebe upoutalo pozornost. V USA zdokumentovali, že mladiství devět z deseti pokusů o sebevraždu provádějí doma, ve třech čtvrtinách případů navíc tehdy, když jsou doma rodiče. Podobně se chovají i mnozí dospělí, kteří páchají…

42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte