Nač myslela, když kradla?

Po přečtení článku Život a salám soudkyně Tampírové (Respekt č. 37/2000) prosím pana redaktora Šídla, aby se zeptal paní Tampírové, zda když brala ten salám, tak nevěděla, že je jí přes padesát a že neví, co by dělala, když ji kárný senát vyhodí z místa. Dále bych doporučoval se zeptat pana předsedy kárného senátu Bernáta, zda si on myslí, že to pí Tampírová před krádeží nevěděla. Další otázkou pak je, zda pí Tampírová náhodou nevěděla, že ji právě naopak kárný senát zcela určitě nevyhodí. Problém českého chápání práva je v tom, že je zde stále daleko více ceněno „držení basy“ než pravda a spravedlnost. Rozhodnutí kárného senátu je velká rána pro věrohodnost soudcovského stavu.

Prokop Novák, Tuchoměřice

Asi jste nebyli na gymnáziu

Rádi bychom se vyjádřili k článku Zoji Franklové, prezentovaném jak na vlnách ČRo 6 - Radia Svobodná Evropa, tak v Respektu č. 37/2000 (Všechno je jinak). Deset let jsme věřili a stále dosud doufáme, že budujeme demokratickou společnost, která je založena na dávání šancí, na mnohovrstevnatosti nabídky a svobodném rozhodování jednotlivce. Z článku paní Franklové máme pocit, že dosud nikdy nenavštívila současné osmileté gymnázium, protože pokud by se tak stalo, nemohla by mluvit o slepých uličkách či rakousko-uherském modelu. Snažíme…

39.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

39.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte